غرب زدگی

گاهی خودت را در آشنا ترین مکان ها گم می کنی

کمی بالاتر از پل کالج ، داخل یک رستوران دنج

لابه لای موسیقی هایی دور از اصلت و نگاه هایی به ظاهر خوشحال

پشت یک عالم تظاهر و ادعا

همین که واردش می شوی انگار سال ها از دیارت فاصله می گیری

بوی غربت از تک تک ذرات هوایش استشمام می شود

خودت را گم می کنی در جایی که می خواهند فرهنگی به خوردت بدهند که مال تو نیست

فرهنگی که هزار جور دست مالی شده تا به این رستوران رسیده

فرهنگی که حالا نه راه رفتن کلاغ است نه کبکی که بودی !

فرهنگی غریب از ناکجا آباد های بی منطق افکار پوسیده ی افرادی نیمه بالغ که گاهن خود را به خطا روشن فکر می نامند

و اگر فکر روشن این است که تظاهر کنی به غرب زدگی و فراموش کنی تمام آنچه که در پشت داشتی ، ترجیح می دهم افکارم را در تاریکی نگه دارم.

/ 9 نظر / 65 بازدید
میس الی

آقا خب چه کاریه ؟!برید یه سفرخونه سنتی..والا...هم اهنگ اصیل ایرانی میذاره...هم غذای مشتی ایرونی میدن...هم قلیون میدن خدمتتون که روشن شین(این روشن شدنه خعلی مهمه ها!الاخصوص واسه شما که توو خط آخر گفتی ترجیح میدی توو همون ظلمات باقی بمونی اگه قراره فرهنگ دسمالی شده بهت برسه) با تچکر [عینک]

میس الی

آقا این وبلاگ اصالتا غرب زده اس! حالا بگو چرا؟چون نظرات بدون تایید شدن ثبت میشه [نیشخند]قبلش یه نفر کنترل نمیکنه که چی گفتی [نیشخند]اگه این یه نوع فرهنگ دسمالی شده ست ما اینو بیشتر دوسش داریم حتی ![زبان]

شهباز

حالا بعد فرهنگیش به کنار... دریغ از یه کف دست نون .[گریه]

سید آیدین

تو روشن فکری گلم [نیشخند][قهقهه] آخه بهترین مطلب رو گذاشتی [نیشخند] (خواهشا آقایون باکار نیاین دوباره 10 تا مطلب تو وبلاگاشون بذارن که از این کارا بدمون میاد و ما وقتمون با ارزش تره که از این حرفا بزنیم و اصلا ما وقت نداریم و ...(که نمیدونم اگه وقت ندارن چجوری همه ی این کامنت ها رو میخونن!!) این یه کد بین من و امیره)

مرتضی

سلام سعی می کنم به یاد داشته باشم. شاید استفاده کنم... فرهنگ برهنگی یا برهنگی فرهنگی! بیا من هم به روز کردم... به نظر می رسه نوشته ها به هم یه ربطایی داره!

دبیرفیزیک

عید قربان، پر شکوهترین ایثار و زیباترین جلوه ی تعبد در برابر خالق یکتا بر شما مبارک. عید قربان كه پس از وقوف در عرفات و مشعر و منا فرا مى رسد، عید رهایى از تعلقات است. رهایى از هر آنچه غیرخدایى است. در این روز، اسماعیل وجود را، یعنى هر آنچه بدان دلبستگى دنیوى پیدا كردیم قربانى کنیم تا سبكبال شویم. زندگی‌تان به زیبایی گلستان ابراهیم و پاكی چشمه زمزم. آنگاه که ابراهیم، اسماعیل را به قربانگاه عشق برد این ذات اقدس الهی بود که جلوه گر شد. این عشق آموختنی است.عید سعید قربان مبارک.

فلانی

نظرت در مورد این جمله چیه؟ واسه کسی که برات ارزش قائل نیست، تره هم خورد نکن. هر نظری داشتی بعدش به خودت مراجعه کن.

رها

آری این چنین است,خود را گم کردن سوار بر موتورسیکلت زرد رنگ...!

رها

99% فکر کن سرکاری.[شوخی] ولی خوبه گاهی به نوشته هاتم فکرکنی.